SEOmag - serwis informacyjny o pozycjonowaniu

Aktualne info dot. pozycjonowania

Trzy strony www, które nie zmieniły swojego wyglądu od początku istnienia

Autor: Brak komentarzy Udostępnij:
strony www, które nie zmieniły wyglądu

Nie ma takiej osoby, która każdego dnia nie przeglądałaby internetu. Czytamy różne wiadomości, sprawdzamy to co nas interesuje i przy tym wchodzimy na masę stron internetowych. Te z kolei z czasem zmieniają swój wygląd, tłumacząc to tym, że należy odświeżyć swój design, by dopasować go do aktualnych potrzeb internautów. Przeważnie takie zmiany wychodzą na dobre, natomiast są też strony internetowe, które są wierne swojemu pierwotnemu wzorowi i niekoniecznie skłaniają się ku zmianom. Mamy 3 propozycje takich stron i aby się o nich dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury tekstu.

Kurnik

Kurnik.pl to największy serwis gier online, ale nie tych wideo, tylko tradycyjnych, które znane są naszym rodzicom, a wcześniej dziadkom. Można tam zagrać w pana, makao, 3-5-8, tysiąca i masę innych gier. Są również scrabble, mahjong, kalambury czy kości. Nie może też zabraknąć oczywiście szachów oraz warcabów.

Serwis powstał 15 czerwca 2001 roku, więc jest już to kawał historii polskiego internetu. Trzeba zaznaczyć, że stoły w najpopularniejszych grach są bardzo często wypełnione, co sprawia, że strona cały czas żyje swoim życiem. Jej prosty design, który nie zmienia się od początku z pewnością kojarzy się topornie, szczególnie nowszym użytkownikom, natomiast jak najbardziej warto wejść na stronę, by spróbować swoich sił w popularnych grach.

webdesign strony www

90 minut

Każdy fan polskiej piłki nożnej musi zacząć dzień od wejścia na stronę 90minut.pl. Jest to oficjalny portal RSSSF w Polsce, czyli oddział, który zajmuje się statystykami. Paweł Mogielnicki oraz Maciej Kusina stworzyli prawdziwego potwora, który nieustannie od 2003 roku zapewnia darmowy dostęp do wszelkich statystyk oraz newsów dotyczących polskich piłkarzy.

Na stronie możemy znaleźć wszelkie tabele nie tylko najwyższych lig rozgrywkowych, ale również stale aktualizowane dane dotyczące niższych klas rozgrywkowych. Można powiedzieć, że każda liga, która w Polsce jest rozgrywana pod egidą PZPN jest zapisywana w systemie. Tabele i newsy to jedno, ale portal jest ogromną bazą statystyczną. Można wpisać imię i nazwisko dowolnego piłkarza i prześledzić jego przebieg kariery. Portal bardzo dokładnie zapisuje wszelkie statystyki, bo możemy zobaczyć ile minut gracz rozegrał w danym meczu. Ponadto można przeczytać raporty meczowe, podstawowe informacje o każdym z klubów, jak również zobaczyć, kto z piłkarzy ma urodziny, a są tam gracze, którzy urodzili się ponad 120 lat temu!

90minut.pl to wyśmienity portal, który na przestrzeni lat kompletnie się nie zmienił, jeżeli chodzi o stronę wizualną. Owszem, dochodzą nowe ligi, pewne funkcje, które ubarwiają przeglądanie strony, natomiast wszelkie zakładki wyglądały tak samo 20 lat temu, jak wyglądają dziś. Wszelkie informacje są umieszczane na bieżąco, a dodatkowo można je komentować, a potężna ilośc komentarzy sprawia, że rzeczywiście zainteresowanie stroną jest duże. Nie ma lepszego portalu, by dowiedzieć się więcej o historii danego klubu, zawodnika czy też szeroko pojętej polskiej piłce.

Wikipedia

O Wikipedii wie chyba każdy. Jest to najbardziej popularne narzędzie do tego, aby dowiedzieć się jak najwięcej o danym wydarzeniu historycznym, kulturalnym czy sportowym. Można powiedzieć, że to prawdziwa internetowa księga historyczna. Użytkownicy nie muszą płacić za dostęp, a dodatkowo sami mogą umieszczać informacje, uzupełniać biogramy i fakty historyczne, aczkolwiek wszystko musi być dokładnie udokumentowane. Oczywiście, zdarzają się pewne przeinaczenia, a czasem pod wpływem chwili zdarza się, że internauci sparodiują rzeczywistość, co potem jest viralem na całym świecie.

Wikipedia powstała w 2001 roku przez Jimmy Walesa i dostępna jest w 323 językach na całym świecie. To jedna z najczęściej odwiedzanych stron internetowych na naszym globie, a często jest wykorzystywana nawet przez studentów w ramach opracowań, co mimo wszystko nie jest mile widzane, ponieważ jest to zbyt proste i tak jak wspomnieliśmy, bywają przypadku niedokładnego opisywania zdarzeń oraz zjawisk. Jej wygląd cały czas jest taki sam, jak był, a prostota poruszania się po stronie sprawia, że nie ma takiej osoby, która nie poradziłaby sobie ze znalezieniem poszukiwanych informacji.

Poprzedni artykuł

Podstawy pozycjonowania – gdzie szukać informacji?

Następny artykuł

Wystaw fakturę VAT przez Useme jeśli jesteś osobą prywatną a wymagają tego od ciebie klienci — Sprawdź jak to zrobić

Mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.