SEOmag - serwis informacyjny o pozycjonowaniu

Aktualne info dot. pozycjonowania

Jak wybrać najlepszy (płatny) szablon WordPress’a?

Autor: Brak komentarzy Udostępnij:

Masz swoją stronę postawioną na systemie wordpress planujesz zakup płatnego szablonu? Prezentujemy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę przed wydaniem kasy.

Wybór szablonów do wordpressa jest ogromny. Samo themeforest.net oferuje ponad kilka tysięcy szablonów, które dopasujesz do każdej branży. Szablony tanie nie są, bo ich ceny zaczynają się od kilkunastu dolarów, ale ceny tych najfajnieszych i najbardziej rozbudowanych oscyluja w okolicach 50$. Jakie rzeczy sprawdzić przed zakupem? Na co zwrócić uwagę, aby po zakupie nie żałować?

Demo szablonu

Każdy szablon, za który trzeba zapłacić kilkadziesiąt dolarów powinien mieć demo w wersji live – czyli takiej, gdzie wchodząc na stronę z zainstalowaną wersją demonstracyjną możemy „na żywo” sprawdzić wygląd / funkcjonalności szablonu. Jeśli autor nie oferuje wersji demo, a w zamian proponuje jedynie screenshoty szablonu – radzimy go sobie darować.

Olympic [728x90]

Support (wsparcie techniczne)

Bardzo istotna sprawa. Sprawdź w ofercie jakiego rodzaju (i czy w ogóle) wsparcie oferuje autor szablonu.  Czy jest to np wsparcie poprzez forum użytkowników, gdzie autor rozwiązuje problemy z szablonem, czy też jest to wsparcie jedynie w komentarzach serwisu themeforest.net, lub ewentualnie czy autor oferuje własną platformę do wspierania klientów. Czasami bywa też tak, że autor oferuje wsparcie jedynie poprzez adres email, co w praktyce może okazać się nieco męczące.

Licencja szablonu

Z reguły w ramach jednej licencji na szablon możemy go wykorzystać wyłącznie na jednej platformie, co sprawia, że jeśli myślimy o wdrożeniu kilku szablonów na różnych domenach, to koszty znacząco nam rosną. Są jednak autorzy szablonów, którzy oferują całe pakiety (kilkanaście – kilkadziesiąt sztuk różnych szablonów za 50- 150 dolarów). Takie rozwiązanie jest korzystne jeśli planujemy wykorzystać wiele różnych szablonów. Jednem z przykładów jest oferta CSSIgniter: kilkadzięsiąt nowoczesnych i eleganckich szablonów do wykorzystania na nieograniczonej liczbie domen! Do tego świetne wsparcie i w tej cenie dostęp (na rok) do aktualizacji szablonów. Jeśli zobaczysz jakośc szablonów od CSSIgniter przekonasz się, że ciężko przebić taką ofertę.

Coastline [728x90]

Poprzedni artykuł

Nieczyste zagrania firm pozycjonoujących. Jak nie dać się oszukać?

Następny artykuł

Zarabiasz na domenach? Nie przebijesz „Króla domen”.

Mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.