SEOmag - serwis informacyjny o pozycjonowaniu

Aktualne info dot. pozycjonowania

GIODO informuje: kolejne próby zastraszania przedsiębiorców

Autor: Brak komentarzy Udostępnij:
giodo logo

Dostaliśmy informacje o kolejnych, zakrojonych na większa skalę prób oszukania nieświadomych przedsiebiorców. Jak podaje firma e-biznes.pro na swoim blogu:

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ostrzega przed podmiotami: „Kancelaria Liberty”, „Legalni z prawem” i „Bądźmy legalni”. Wymienione podmioty wysyłają masowo wiadomości e-mail, w których wprowadzają w błąd przedsiębiorców, a nawet próbują ich zastraszyć.

Jest to kolejna próba cfaniackiego naciągnięcia mniej świadomych przedsiębiorców. Wymienione wyżej podmioty (w zasadzie fikcyjne podmioty, bo tak na prawdę nie są one zarejestrowane w KRS, ani CEIDG) wzywają przedsiębiorców do zgłoszenia zbioru danych w terminie 3 dni pod grożbą zgłoszenia przestępstwa i  zainicjowania procedury kontrolnej.

Wymienione „firmy” samodzielnie nie świadczą usług utworzenia wniosku rejestracyjnego do GIODO, jednak w korespondencji możemy znaleźć odnosniki do innych firm, które robią to odpłatnie.

W komunikacie od GIODO czytamy:

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) przestrzega, żeby nie odpowiadać na tę korespondencję. Informuje również, że działalność tych podmiotów prowadzona jest bez wiedzy i akceptacji organu ds. ochrony danych osobowych.

My również w takich przypadkach zalecamy spokój i zignorowanie wiadomości.

Poprzedni artykuł

UE będzie regulować kwestie linkowania i praw autorskich

Następny artykuł

Google lubi strony RWD? Bzdura! Obalamy kolejny mit.

Mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.