SEOmag - serwis informacyjny o pozycjonowaniu

Aktualne info dot. pozycjonowania

Uważaj na nieuczciwe SMSy o przedłużeniu domeny!

Autor: Jeden komentarz Udostępnij:
sms o przedłużeniu domeny

Nasi czytelnicy zgłaszają nam, że otrzymują smsy, w których ktoś informuje ich o nieopłaceniu domeny, która zaczęła wygasać. Wiadomość tekstowa sugeruje, jakoby osoba otrzymująca ten sms nie opłaciła zamówionej usługi. To oczywiste wprowadzenie w błąd.

Treść wiadomości najczęściej wygląda tak:

„Uprzejmie informujemy, że nazwa domeny ………….. nie została opłacona na kolejny okres rozliczeniowy  i jest w trakcie 14-dniowego wygasania. Usługi z nią związane przestaną być wkrótce dostępne. Koszt odnowienia na kolejny rok wynosi 99 zł netto. Zadzwoń pod numer ………. lub odeślij ‘Kontakt’, oddzwoni konsultant.”

W treści smsa nieuczciwa firma podaje domenę bardzo podobną do tej, któą posiada adresat wiadomości. Dla przykładu:

Pan Jan jest właścicielem domeny: mojacudownafiremka.pl. Otrzymuje sms o treści: „Uprzejmie informujemy, że nazwa domeny mojacudownafiremka.com nie została opłacona na kolejny okres rozliczeniowy  i jest w trakcie 14-dniowego wygasania. Usługi z nią związane przestaną być wkrótce […]”

W praktyce domena mojacudownafiremka.com nigdy nie była zarejestrowana i nie wygasa. Taki sms ma za zadanie sprawić by właściciel domeny pomysłał, że faktycznie zamówił taką domenę i teraz musi ją przedłużyć by nie utracić „usług z nią związanych”.

Niestety świadomość tematów: domen, pozycjonowania, SEO u znacznej części przedsiębiorców jest niewielka, co rodzi pole dla wszelkiej maści nierzetelnych firm, które wymyślają nowe sposoby na oskubanie innych.

Adresatami tych smsów najczęściej są przedsiębiorcy, bo to własnie ich numery telefonów są jawnie dostępne w bazie danych właścicieli domen.

Pamiętajmy, by pochopnie nie wysyłać smsów i maili w odpowiedzi na tego typu wiadomości. Niestety takich sytuacji jest ostatnio sporo – dopiero co pisaliśmy o nieuczciwych kancelariach próbujących zastraszyć przedsiębiorców.

Poprzedni artykuł

Responsywne strony www – dlaczego to już konieczność?

Następny artykuł

UE będzie regulować kwestie linkowania i praw autorskich

Mogą Cię zainteresować:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.